Havuz Örtüleri

Eğer havuzunuz kapalı değilse ve son bahar kapınızı çalıyorsa, havuzunuzu birikintilerden, kirlilikten, tozdan vb etkenlerden koruyabilmek için havuz örtüsü kullanmanın tam zamanı. Artık tek parça halinde de üretimi sağlanan havuz örtüleri, ağaçların bıraktığı son bahar yaprakları yanı sıra, gereksiz güneş ışınlarından da havuzunu korumaktadır. Bu koruma havuzunuzun temiz kalmasını sağlamasını yanı sıra, yosunlaşmayı da engellemektedir.

Havuz örtülerine ilaveten Yapı Havuz’un sizler için tedariğini sağladığı hava yastıklarını da kullanabilirsiniz. Havuz örtüleri üzerinde oluşan atıkların ve suların birikmesini engelleyen bu yastıklar, kenar kısımlardan tahliyeyi gerçekleştirmektedir. Ayrıca üzerinde biriken suların donması sebebiyle gerçekleşecek olan genleşmeye bağlı gelişen taban ve duvar çatlaklarını da önlemeye yardımcı olacaktır. İyisi mi zaman kaybetmeden

Yapı Havuz’a gelin ve havuzunuzu koruma altına alın.

-40°, + 70° sıcaklık aralığına mukavemetli yazlık ve kışlık standart, projeli prefabrik,betonarme havuzlarımız ölçülerinde açık ve kapalı havuzlarda örtü sistemlerimiz uygulanmaktadır.

Havuz örtüleri sezon dışında veya uzun süreli kullanım dışı olduğunda havuzun güvenli şekilde kapatılmasını sağlar. Her havuzun şekline göre sipariş üzerine özel olarak üretiliir. Güvenli ve sağlam örtülerdir. Havuzun içine insan veya diğer canlıların düşüp boğulmasını engeller. Ayrıca havuz suyunu dış ortamdan kirlenmesini önler. Havuz filtrasyon sisteminin tamamen kapatılması veya kısmen çalıştırılması ile büyük enerji tasarrufu sağlar.

Havuz örtüsü güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Yeşil ve mavi renklerde imal edilmektedir.