Havuz yapımında yanlış bilinen doğrular

Yanlış bilinen doğrular

Bilinen : Yüzme havuzu kurmak için bir sürü alan gerekir.
Doğrusu : 4 kişilik aileler için 30 – 35 m2 nin altında çok çeşitli modeli bulunmaktadır. Bahçenizin boyutları ne olursa olsun sizin için mutlaka bir model ve ebat da PREFABRİK havuz her zaman için vardır.

Yanlış : Havuzlar da Su Tüketimi Fazladır
Doğrusu : Havuzunuzu yılda bir defa doldurmak yeterli ve suyun gerekli şartlarını sağladığınız takdir de de yıllarca bu doldurduğunuz suyu güvenle kullanabilirsiniz.

Yanlış : Yüzme havuzları çocuklar için tehlike oluşturmaktadır
Doğrusu : 03.01.2003 tarihli Fransız yasasına göre 5 yaş altındaki çocukların boğulma riskini önlemek için standart güvenlik sistemlerinin uygulanması gerekir. İngiltere’de benzer bir yasa olmamasına rağmen iyi bir tavsiyedir. Son olarak Yüzme Havuzu yüzmeyi öğrenmek için en iyi yerdir. Dalga yok, temiz su, akıntı yok, hatta bazen ısıtmalı, yüzme için elverişli koşullar…

Yanlış : Yüzme Havuzu kurmak için izne ihtiyacınız vardır
Doğrusu : Yüzme inşaatında farklı kurallar bulunmaktadır. Genel olarak izin almak için bir gereklilik yoktur. Havuzlarımız demonte olup ,seçtiğiniz modele göre dilenirse sökülüp başka bir yerde tekrar dan kullanılabilinir. Bu sebebden havuzlarımızın genelin de ruhasata tabi değildir.Sit alanlarına ve boğaziçi imarın bölgesinde rahatlıkla kurulabilir.

Yanlış : Havuzların Bakımlarını Yapmak Zahmetli ve Zaman alan bir uğraştır
​​​​​​​Doğrusu : İyi Tasarlanmış bir prefabrik Yüzme Havuzu doğru filtrasyon sistemi ve doğru çevre düzenlenmesi ile hafta da sadece 1 saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.

Yanlış : Havuzların Bakım Maliyetleri Çok Yüksektir
​​​​​​​Doğrusu : Havuzlarımızın Bakım maliyetleri havuzların yüzeysel alanlarına,derinliklerine ve kullanılan aksesuarlarına göre değişiklik göstermektedir.
Fakat ortalama 50 m2 bir havuzun su,elektirik ve kimyasal maliyeti aylık kullanılan dönemde 200 TL civarındadır.