Bu makalemizde Hazır Havuz, fiyatları, modelleri, sistemleri, yapımı, Hazır Süs Havuzu, Hazır yüzme havuzu fiyatları gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın kullanılan havuz modelleridir. Hazır havuzlar hem kurulum süresi ve maliyet olarak daha ekonomik olduğu için tercih edilen havuz sistemleridir.

Yapı Havuz, dünyanın bir numaralı havuz üreticisi ve 120 yıllık tecrübeye sahip olan “Zodiac Group Int.” İle yurtiçinde ve yurtdışında, 3300’ü aşan anahtar teslimi projeye imza atmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

hazır havuz

Yapı Havuz, çevre ve insan sağlığına önem vermektedir, bu sebeple geri dönüşümü mümkün olan çevre dostu malzemeler kullanılarak üretimlerini gerçekleştirmektedir. Yapı Havuz, hazır havuz sistemleri 7 (yedi) iş günü gibi kısa bir süre içerisinde projeyi tamamlar ayrıca satış sonrası servis ve yedek parçaları ise 10 yıl garantilidir. Garanti süresi ve hızlı kurulum da sektöründe öne çıkan firmadır.

Havuzlar evlerin ya da otel gibi işyerlerinin en güzel yerleri arasında gösterilen yerlerdir. Bahçesinde havuz bulunun evler diğer evlere göre oldukça popüler olarak görülmektedir. Otel gibi alanlar için de havuz en gerekli özellikler arasında yer alır. Havuzların sunduğu güzel görüntü ve yaz aylarındaki serinleme imkânı sayesinde birçok alan için havuz kurulması istenir. Ancak havuz sahibi olmak kolay ve hızlı bir işlem olarak görülmez. Havuz inşası oldukça fazla zaman alabilecek ve zor olarak görülen bir işlemdir. Havuz alanının açılması, su sızdırmaz bir alan oluşturulması, havuzun inşa edilmesi ve içerisinin tasarımının yapılması gibi pek çok aşama havuz yapma işlemini zorlaştırmakta ve sürecini uzatmaktadır. Bütün bu işlemleri kolaylaştırmak için hazır havuz sistemleri tercih edilebilir. Firmamız tarafından tasarımı ve inşası yapılan bu havuz sistemleri sayesinde hızlı şekilde en ideal boyutta havuza sahip olabilirsiniz. Üstelik diğer havuz seçeneklerine göre daha uygun fiyatlar ile daha güzel ve pratik bir havuz inşa edebilirsiniz.

Hazır Havuz Fiyatları

Hazır havuz sistemleri inşası oldukça kolay ve hızlı şekilde yapılabilen sistemleri ifade etmek için kullanılan bir tabirdir. Firmamız havuz üretimi ve inşası konusunda yılların tecrübesi ile hizmet vermektedir. Bu tecrübe ve bilgi ile hazır süs havuzu ve yüzme havuzu üretimi ve inşası konusunda hizmet sunmaktadır. Demonte şekilde bulunan havuzlar istenilen alanın ölçüsüne göre tasarlanarak ilgili alana taşınır. Açılan uygun alanda kurulan sistem sayesinde beton atma işlemini beklemeden hızlı şekilde havuz kurulum işlemi gerçekleştirilir. Beton kuruma işlemi gibi uzun süreli işlemler beklenmediği için havuz kurulum işlemi daha kolay şekilde gerçekleştirilir. Hazır havuz fiyatları bu özellikleri sayesinde diğer sistemlere göre daha uygun olarak belirlenebilir. Hem hızlı kurulum özelliğine sahip bir sistem olması hem de uygun fiyat aralığı ile inşa edilebilmesi sayesinde hazır havuzlar çok tercih edilmektedir. Villa ve benzeri yaşam alanlarında, otel ve benzeri işyerlerinin bahçelerinde hazır havuz sistemleri sorunsuz şekilde kullanılabilmektedir.

Hazır Havuz Modelleri

Hazır havuz modelleri, özelliklerine ve kullanılacakları alanlara göre değişiklik göstermektedir. Firmamız tarafından tasarımı yapılan hazır havuz sistemlerinin her biri kullanım kolaylığı ve işlevsellik ön planda tutularak tasarlanmaktadır. Standart özelliklere sahip prefabrik havuz sistemleri düz, yuvarlak ve oval özelliklerde inşa edilebilmektedir. Derinlik olarak ise altmış santimden başlayarak bir buçuk metreye kadar derinliklerde üretilebilmektedir. Standart sistemler kurulmak istenilen alanın genişliği ve uzunluğu ölçüsünde tasarlanabilir. Jakuzi özelliği bulunan havuz sistemleri, rahatlamak ve daha güzel bir havuz kullanmak isteyenler için ideal sistemlerdir. Bu sistemlerde ihtiyaç ve talep doğrultusunda merdiven sistemleri de kullanılabilir. Merdivenler fiber malzemelerden üretilmekte olup uzun ömürlüdür. Hazır havuz sistemlerine ek olarak şişme havuzlar da kullanım kolaylığı sunmak adına tavsiye edilmektedir. Daha pratik şekilde kullanılmasında havuzların zemin üzerinde şişirilerek kullanılabilmesi etkili olmaktadır. Portatif havuzlar ise demonte şekilde tasarlanan havuzlardır. Taşınabilir ve tekrar kurulabilir olması bu havuzların çok tercih edilmesini sağlar. Ayrıca inşa edilme süreci olmadığı için yapı izni ve benzeri prosedüre ihtiyaç duyulmaz. Sağlam kumaş ile kaplı olan çerçeve sistemi sayesinde hem hafif hem de sağlam bir tasarım sunmaktadır.

Hazır havuz modellerimiz:

 • RIO BARI (Standart Prefabrik Havuzlar)

 • RIVA KRETA (Standart Prefabrik Havuzlar)

 • RILAX LAGO (Standart Prefabrik Havuzlar)

 • RILAX (Jakuzili Tip Fiber Merdivenli Standart)

 • ZODIAC ORGINAL (Zemin Üstü, Yarı Gömme Portatif)

 • AZTECK (Zemin Üstü, Yarı Gömme Portatif)

 • TİCARİ ve SOSYAL Havuz Sistemleri

 • ÇOKLU HAVUZ (Proje Havuzları)

 • KD TECK (Zemin Üstü, Portatif)

Hazır Süs Havuzu

Süs havuzları, yüzme havuzlarından farklı olarak sadece görsel amaçlı olarak kullanılan havuzlardır. İçerisine girerek yüzme imkânı olmayan bu havuzların kullanım alanları oldukça geniştir. Evlerin ve iş yerleri gibi alanların bahçeleri en sık tercih edilen alanlar olmaktadır. Bunlara ek olarak yeterli miktarda alana sahip olan teraslar, balkonlar ve villa girişleri için de süs havuzları tasarımları kullanılabilir. Hazır süs havuzu ise pratik şekilde kurulup kullanılabilen havuzları ifade etmektedir. Diğer süs havuzları gibi içerisinde fıskiye sistemi de kullanılabilmektedir. Kenar kısımlarında destek amaçlı olarak çelik profiller kullanılmaktadır. Profil sisteminin etrafında kaplama malzemesi tercih edilmektedir. Görüntü olarak diğer havuzlara benzer yapıda olan hazır süs havuzları ağırlık olarak daha hafif bir yapıdadır. Hızlı şekilde kurulması en büyük avantajları arasında yer alır. Ayrıca üretim özellikleri sayesinde oldukça uygun fiyatlar ile sunulabilmektedir.

Hazır Yüzme Havuzu Fiyatları

Hazır sisteme sahip olan havuzların en çok tercih edildiği alanlar yüzme havuzlarının inşasıdır. Yüzme havuzları açık ya da kapalı alanlarda yüzme sporu için inşa edilen havuzlardır. Genellikle ölçü olarak büyük ve uzun şekilde tasarlanmakta ve inşa edilmektedir. Yüzme havuzu inşa işlemlerinde firmamız tarafından tasarımı yapılan hazır yüzme havuzu sistemleri de kullanılabilmektedir. Hazır yüzme havuzları ile ilgili en büyük avantaj inşa süresinin kısa olmasıdır. Kolay ve pratik şekilde kurulabilen bir sisteme sahip olan bu havuzlar hızlı şekilde kurulabilmektedir. Diğer bir avantaj sunduğu nokta olarak maliyetleri görülmektedir. Hazır yüzme havuzu fiyatları sistemin sahip olduğu avantajlar sayesinde diğer havuz inşa işlemlerine göre daha avantajlı olarak belirlenebilmektedir. Daha az malzeme ile hızlı şekilde inşa edilmesi fiyatları uygun olarak belirlemeyi sağlamaktadır. Hazır havuz sistemlerinde fiyat aralıkları havuzların büyüklükleri ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Hazır Havuz Yapımı

Firmamız tarafından sunulan hazır havuz yapımı hizmeti oldukça kolay ve hızlı bir hizmet olarak sunulmaktadır. Gömme olarak planlanan havuzlar için öncelikle uygun alanın açılması işlemi ile inşa süreci başlar. Temiz ve atık su bağlantıları ile birlikte havuzun çevre kısımları özel profillerden yapılır.

Birbirine geçmeli şekilde tasarlanmış olan profiller kolay şekilde birleştirilir. Profillerin etrafına farklı kalınlıklarda pvc kaplamalar uygulanır. Bu kaplamalar tek renk ya da desenli olabilir. Daha sonra havuzun kenar kısımlarının beton işlemlerinin bitirilmesi ile birlikte havuz kullanıma hazır hale getirilir. İsteğe göre havuzlara jet sistemi, aydınlatma ve üst kaplama sistemi de uygulanabilir.

Yapı Havuz sahip olduğu ulusal ve uluslar arası sertifikaları ile Hazır havuz sektörünün öncü firması olmaya devam etmektedir.

Sertifikalarımız:

 • İSO 9001

 • İSO 14001

 • NVA Quality Certification

 • Certificate of Zodiac Pool

 • TSE

 • OHSAS 18001

Yapı Havuz, hazır havuz sistemlerinde Yurtdışı ve Yurtiçi olmak üzere yüzlerce başarılı projeye imza atmış bir markadır. Bunlar sırasıyla Villa, Rezidans, okul, spor salonları, site, otel ve konaklar başta olmak üzere uluslararası projelerde çalışmış tecrübeli bir markadır.

Yapı Havuz, ZODIAC GROUP INT ortaklığı ile Tüm dünyada ve Türkiye’nin tüm şehirlerine hizmet vermektedir.

Türkiye Ofisleri:

 • İstanbul (Merkez)

 • Bursa

 • Bodrum

 • Adana

 • İzmir

 • Ankara